Rodzaje kabin prysznicowych

Rodzaje kabin prysznicowych

Projekt każdej łazienki jest dostosowany do powierzchni, jaką mamy do zagospodarowania. Wiele osób marzy o wannie, jednak zbyt mały metraż pomieszczenia sprawia, że trzeba zrezygnować z wanny i zastąpić ją kabiną prysznicową.

Kabiny prysznicowe mają wiele zalet – główną z nich jest oszczędność miejsca, czasu kąpieli oraz kosztów zużycia wody. Obecnie wybór kabin prysznicowych oferowanych przez producentów jest ogromny i każdy może wybrać model spełniający jego potrzeby oraz oczekiwania estetyczne.

Kabina prysznicowa z brodzikiem

Tradycyjny prysznic z brodzikiem nadal jest najchętniej stosowanym modelem w łazienkach. Komfort w użytkowaniu jest szczególnie ważny dla osób starszych i dzieci – dostępny płytki brodzik pozwala na łatwe przekroczenie progu, co znacznie wpływa na bezpieczeństwo.
Swoje zalety posiada także model z wysokim brodzikiem – można go napełnić dużą ilością wody, jak małą wannę.

Rodzaje kabin prysznicowych

Ze względu na kształt brodziki prysznicowe można podzielić na:

  • kwadratowe
  • półokrągłe
  • prostokątne

Ze względu na miejsce montażu dostępne są kabiny prysznicowe:

  • narożne
  • wnękowe

W małych łazienkach montowane są najczęściej kabiny półokrągłe o wymiarach 90 x 90 cm. Ustawione w rogu zajmują niewiele miejsca z powierzchni łazienkowej.

Kabina prysznicowa bez brodzika – typu walk-in

Kabina prysznicowa bez brodzika jest bardzo funkcjonalna, a jej możliwości wykończeniowe o wiele większe – zgodne z gustem użytkownika. Głównie z tych powodów kabiny typu walk- in zyskują coraz większą popularność. Jednak aby zamontować prysznic bez brodzika, koniecznie trzeba sprawdzić czy odpływ pozwoli na obniżenie poziomu posadzki, którą należy odpowiednio wypoziomować. W tym celu należy obsadzić odpływ liniowy lub punktowy poniżej poziomu wylewki.

W kwestii użytkowej kabiny walk-in ze względu na brak progu umożliwiają bezpieczne korzystanie dla dzieci, osób starszych czy niepełnosprawnych.

Szukasz kabiny prysznicowej?

Jeśli potrzebujesz porady jaką kabinę prysznicową wybrać, skontaktuj się z salonem łazienek DessiHome. Oferujemy fachowe doradztwo i najwyższej jakości modele kabin prysznicowych na rynku.

zapoznaj się z naszą ofertą!