Remont łazienki w bloku

Remont łazienki w bloku

Aranżacja łazienki w bloku to nie lada wyzwanie, ponieważ niewielki metraż pomieszczenia musimy wykorzystać jak najbardziej funkcjonalnie. Równie ważny jest wygląd oraz system przechowywania, ponieważ nie trudno o chaos w małym pomieszczeniu. Sprawdźmy jak stworzyć estetyczną i praktyczną łazienkę w bloku.

Idealny projekt

Kluczem do sukcesu jest dobrze wykonany projekt, który rozplanuje poszczególne strefy w łazience. Główną z nich jest strefa toaletowa, w skład której wchodzi WC i umywalka oraz strefa kąpielowa – wanna lub kabina prysznicowa. Jeśli metraż łazienki jest niewielki, można zrezygnować ze strefy przeznaczonej do prania i umieścić pralkę w kuchni.
Jeśli chodzi o rozmieszczenie stref, to warto bliżej wejścia umieścić WC oraz umywalkę, a strefę kąpielową tuż za nią.

Wyposażenie do łazienki małych gabarytów

Kolejną istotna kwestią jest wybór odpowiedniego wyposażenia. Ciężko wyobrazić sobie łazienkę bez szafki, która przeznaczona jest do przechowywania kosmetyków czy lustra. W przypadku wyboru mebli łazienkowych warto wybrać modele wiszące, ponieważ sprawiają wrażenie lekkich i nie przytłoczą pomieszczenia.

Projekt małej łazienki

Użytkownicy małych łazienek, planując projekt często rezygnują z wanny i zastępują ją kabiną prysznicową, która zajmuje o wiele mniej miejsca. Decydując się na kabinę bez brodzika typu Walk-in, optycznie powiększymy przestrzeń.

Jakie płytki do małej łazienki w bloku?

Na małej przestrzeni idealnie sprawdzą się jasne płytki o dużych rozmiarach tzw. płytki wielkoformatowe (o ile przestrzeń nie jest tak mała, że płytki będą musiały być przycinane, co pomniejszy pomieszczenie). Tego czego warto się wystrzegać to duża ilość drobnych wzorów oraz łączenie materiałów o różnej fakturze.

Projekt małej łazienki

Oświetlenie w roli głównej

Łazienka bez okna w bloku to standard. Bardzo istotną kwestią podczas jej aranżacji jest odpowiednie oświetlenie – główne oraz miejscowe, które powinno znaleźć się w okolicach lustra oraz umywalki. Warto wybrać żarówki, których światło jest jak najbardziej zbliżone do dziennego. Odpowiednie oświetlenie rozświetli małą łazienkę w bloku i optycznie ją powiększy.

Salon łazienek DessiHome zaprasza

Szukasz oryginalnego wyposażenia do łazienek? Zapraszamy do naszego salonu. Oferujemy kompleksowe wyposażenie oraz płytki ceramiczne włoskich i hiszpańskich producentów.

Zapoznaj się z naszą ofertą!