Rattanowe meble ogrodowe

Rattanowe meble ogrodowe

Mało które meble ogrodowe wyglądają tak niezwykle atrakcyjnie oraz elegancko jak meble rattanowe. Ich miękkie kształty, naturalny wygląd oraz ciepłe barwy to zasługa rattanu, który jest całkowicie naturalnym materiałem, pochodzącym z egzotycznej palmy, nazywanej także rottang, trzciną indyjską, trzcinopalmą, kalamusem właściwym lub po prostu rattanem.

Zalety mebli rattanowych

Meble ogrodowe wykonane z rattanowej plecionki są niezwykle lekkie, wygodne i przyjemne w dotyku, dlatego idealnie nadają się do wypoczynku. Rattan może być barwiony na różne kolory, dzięki czemu staje się jeszcze bardziej atrakcyjny. Ze względu na bogate wzornictwo oraz kolorystykę, meble z tego materiału są dość uniwersalne, dlatego pasują niemal do każdego ogrodu i tarasu. Rattanowe meble można łączyć również ze szkłem, uzyskując atrakcyjne stoły i stoliki kawowe. Pomimo licznych zalet meble z rattanu są dość wrażliwe na słońce i promieniowanie UV. Z tego właśnie względu zaleca się nie ustawiać ich w pełnym słońcu, ale pod zadaszeniem jakim będzie parasol bądź pergola ogrodowa. Sytuacji można zapobiec, systematycznie czyszcząc oraz konserwując rattan.

STOLIK / PUF CAN Szary

Czyszczenie i konserwacja mebli ogrodowych z rattanu

Do czyszczenia oraz konserwacji mebli rattanowych odpowiednie będą specjalne środki, które skutecznie przedłużą trwałość i poprawią wygląd rattanu. Do czyszczenia wystarczy w zupełności miękka szmatka zwilżona wodą z dodatkiem, na przykład kwasku cytrynowego bądź delikatnego detergentu, ale już do konserwacji będziemy potrzebowali profesjonalnych środków. W utrzymaniu rattanu w dobrej formie przez długi czas pomogą m.in. specjalne woski, oleje, żywice oraz specjalne impregnaty przeznaczone do rattanu, wikliny lub egzotycznego drewna. Takie preparaty mają za zadanie przede wszystkim ochronić meble przed promieniowaniem słonecznym, wilgocią, tłuszczem oraz brudem, a również przywrócić im elastyczność i odporność na uszkodzenia mechaniczne.

MEBLE RATTANOWE NA BALKON CAN Szary

Oferta salonu DessiHome

Salon DessiHome posiada w swojej bogatej ofercie niezwykle komfortowe oraz funkcjonalne meble z rattanu, które idealnie będą pasowały do każdej ogrodowej aranżacji. Ciekawą propozycją będą z pewnością Meble Rattanowe Na Balkon CAN szary. Rattanowa sofa oraz fotel w naturalnym odcieniu wikliny w prosty sposób stworzą miejsce idealne do wypoczynku po codziennych trudach.

zapoznaj się z naszą ofertą!