Pokój sypialniano- kąpielowy

Pokój sypialniano- kąpielowy

Salon z otwartą kuchnią to obecnie popularne połączenie nowoczesnych aranżacji. Coraz częściej projektanci wnętrz proponują swoim klientom nieco odważniejsze połączenie – sypialni z łazienką. Takie rozwiązanie ma sporo zalet. Przekonajmy się jakich.

Trend połączenia sypialni z łazienką jest bardzo popularny na zachodzie, jednak ma również coraz więcej miłośników w Polsce. Pokój sypialniano- kąpielowy sprawi, że codzienne czynności higieniczne – tak zwana poranna i wieczorna toaleta jest prostsza, wygodniejsza i zapewnia osobiste miejsce relaksu. W jednym pomieszczeniu znajdują się wszystkie akcesoria oraz przedmioty niezbędne do mycia oraz spania, dzięki czemu unikniemy porannej gonitwy oraz poszukiwań kremu, szminki czy też elementów garderoby.

Warto również, zaznaczyć że łącząc sypialnie z łazienką nie zakłócamy ciszy nocnej reszcie domowników – możemy swobodnie korzystać z łazienki o każdej porze.

Aranżacja stref

Aby pokój sypialniano – kąpielowy był funkcjonalny powinien być zaaranżowany na powierzchni co najmniej około 25 m2. To rozwiązanie przeznaczone dla właścicieli domów lub większych mieszkań.

Część sypialniana powinna zostać wyposażona w wygodne dwuosobowe łóżko oraz stoliki. Dodatkowo można umieścić w niej komodę lub toaletkę. W sypialni nie może również zabraknąć szafy.

Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią warto pokój sypialniano – kąpielowy dodatkowo połączyć z garderobą. Połączenie funkcji mycia, spania i ubierania się w jednym pomieszczeniu to doskonały sposób na stworzenie własnej oazy relaksu. Idealna garderoba powinna pomieścić wszystkie elementy ubioru. Należy więc ją wyposażyć w pojemną szafę z miejscem na okrycia wierzchnie, sukienki, koszule oraz spodnie. Warto wygospodarować także miejsce na buty oraz dodatki.

Urządzając łazienkę w sypialni warto w pierwszej kolejności zastanowić się czy stworzone miejsce ma być strefą całkowitego relaksu. W tym przypadku warto wyposażyć ją w wannę. Jeśli wystarczy nam szybki prysznic kabina w zupełności wystarczy.

Jak połączyć sypialnię z łazienką?

Sypialnia może być połączona z łazienką wspólnymi drzwiami, za pomocą garderoby lub ścianki działowej.

Podczas aranżacji pokoju sypialniano – kąpielowego warto zwrócić uwagę na zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy poszczególnymi strefami oraz stworzeniu spójnej przestrzeni – najlepiej w jednej kolorystyce oraz stylu.
Bez wątpienia jest to rozwiązanie niecodzienne, które może kompletnie odmienić charakter pomieszczenia.

Zapoznaj się z naszą ofertą!