Płytki wielkoformatowe - zalety

Płytki wielkoformatowe – zalety

Coraz częściej materiałem wykończeniowym w wielu wnętrzach są płytki w rozmiarze XXL, tak zwane wielkoformatowe. Ich powierzchnia przekracza 1,6 m2. Doskonale prezentują się w łazienkach, kuchni oraz salonie. Poznajmy więcej zalet płytek wielkoformatowych, które przemawiają za ich wyborem.

Zalety płytek wielkoformatowych

Płytki wielkoformatowe wizualnie powiększają wnętrze – warto więc je zastosować nawet w pomieszczeniach o niedużej powierzchni (jednak nie może to być zbyt mały metraż, w którym trzeba przycinać płytki, ponieważ optycznie pomniejszymy wnętrze).

Duży rozmiar płytek sprawia, że fugi pojawiają się rzadziej, co wpływa na estetykę łazienki – uzyskujemy jednolitą i gładką ścianę, na której prawie wcale nie ma spoin.

Aranżacja łazienki z wykorzystaniem płytek wielkoformatowych

Warto także zaznaczyć, że płytki wielkoformatowe można zastosować zarówno na podłodze jak i ścianach.

Oferta płytek wielkoformatowych jest naprawdę bogata – ich duży wybór pozwala na stworzenie oryginalnej aranżacji.

Istotną zaletą jest także fakt, że płytki o dużych rozmiarach bardzo łatwo można utrzymać w czystości. Kurz najczęściej osadza się na fugach, a w przypadku płytek wielkoformatowych, jest ich niewiele.

Na co zwrócić uwagę podczas montażu płytek wielkoformatowych?

W pierwszej kolejności należy dokładnie przygotować sobie grunt oraz zaplanować rozmieszczenie płytek. Bardzo istotna jest idealnie gładka powierzchnia, dzięki czemu płytki zostaną precyzyjnie ułożone.

Aranżacja łazienki z wykorzystaniem płytek wielkoformatowych

Warto także zwrócić uwagę na odpowiednią szerokość fug. Nie powinny one być zbyt wąskie, aby rozszerzające się płytki nie pękały pod wpływem zmiany temperatury.

Płytki wielkoformatowe w ofercie DessiHome

Salon łazienek DessiHome oferuje szeroki wybór płytek wielkoformatowych, które podkreślą nowoczesny styl aranżacji. Ponadto, oferujemy płytki podłogowe oraz ścienne wyróżniające się niecodzienna stylistyką – gresy oraz mozaiki. Nasi projektanci gwarantują profesjonalne doradztwo przy wyborze płytek.

Zapoznaj się z naszą ofertą!