Płytki drewnopodobne idealne na taras

Płytki drewnopodobne idealne na taras

Płytki tarasowe muszą być przygotowane na każdą sytuację, zapewniając wszystkim domownikom maksymalny poziom zadowolenia, ale również bezpieczeństwa. Jak każdy z nas doskonale zdajemy sobie sprawę, że taras to miejsce, w którym możemy odpocząć w ciepłe, letnie popołudnie oraz odetchnąć świeżym powietrzem w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Musimy natomiast pamiętać, że ma on stały kontakt z wahaniami temperatur od bardzo wysokich, do wyjątkowo niskich, wilgocią, słońcem, śniegiem oraz zanieczyszczeniami, dlatego płytki tarasowe jakie wybierzemy muszą posiadać odpowiednie parametry.

Parametry jakie powinny posiadać płytki tarasowe

Decydując się na płytki tarasowe, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na takie parametry jakimi są:

  • mrozoodporność,
  • ścieralność,
  • antypoślizgowość,
  • nasiąkliwość.

Ważne jest, aby płytki tarasowe były mrozoodporne, ponieważ wtedy można je stosować w miejscach, gdzie temperatura okresowo spada poniżej 0 stopni Celsjusza. Płytki tarasowe są mrozoodporne, kiedy posiadają nasiąkliwość na poziomie co najmniej 3 procent albo i niższej, ale również odznaczają się bardzo niską porowatością. Natomiast, kiedy zastosuje się w naszych warunkach klimatycznych płytki niemrozoodporne na zewnątrz, istnieje bardzo duże ryzyko, że po wsiąknięciu w nie wody podczas mrozu będą one pękać.

PŁYTKA TARASOWA 2 CM STONEHENGE WHITE

Kolejnym parametrem płytek tarasowych jest oczywiście ścieralność. Dopuszczone do stosowania na zewnątrz są modele, które posiadają trzecią klasę ścieralności, ale z całą pewnością najlepiej sprawdzą się płytki tarasowe o czwartej oraz piątej klasie ścieralności.

Płytki tarasowe powinny być również antypoślizgowe. W przypadku płytek tarasowych najniższy poziom antypoślizgowości to R10.

PŁYTKA TARASOWA 2 CM AXIS WHITE

Płytki drewnopodobne na taras

Obecnie największą popularnością cieszą się płytki tarasowe drewnopodobne. Są one idealnym wykończeniem tarasu nie tylko w nowoczesnym stylu, ale również idealnie sprawdzą się w stylu rustykalnym oraz skandynawskim. Salon DessiHome w Mikołowie oferuje wszystkim swoim klientom bogaty wybór płytek tarasowych w bardzo atrakcyjnych cenach. Zapraszamy.

Sprawdź naszą ofertę!