Płytki ceramiczne do łazienki

Płytki ceramiczne do łazienki

Podczas urządzania łazienki jedną z najtrudniejszych decyzji jest wybór kafelek. Dużą popularnością cieszą się płytki ceramiczne – bogata i różnorodna oferta, a także możliwość urządzenia łazienki w każdym stylu sprawia, że grono miłośników płytek ceramicznych stale się powiększa. Poznajmy ich pozostałe zalety.

Korzystne dla zdrowia

Płytki ceramiczne produkuje się z naturalnych surowców. Ich powierzchnia odznacza się dużą gęstością, dzięki czemu roztocza oraz inne drobnoustroje mają niewielkie szanse na przeżycie, przy zachowaniu podstawowych standardów higienicznych.

Wytrzymałość

Ceramika cechuje się długim okresem użyteczności. Nawet po kilku latach, płytki ceramiczne będą wyglądały estetycznie – nie blakną oraz nie tracą koloru pod wpływem światła. Są także bardzo odporne na obciążenie oraz porysowanie.

Łatwa pielęgnacja

Kafelki są łatwe w pielęgnacji. Szybkie i dokładne mycie zapobiega rozmnażaniu się bakterii, roztoczy oraz alergenów.

Projekt łazienki w roli głównej

Projektanci z salonu łazienek DessiHome zaznaczają, że w pierwszej kolejności warto wykonać projekt łazienki, uwzględniający rozmieszczenie całego wyposażenia. Z przygotowanego projektu wynika, który rodzaj płytek będzie najbardziej odpowiedni w danej łazience.


Zobacz aranżacje biura projektowego DessiHome


Jakie wybrać kafelki?

Oferta płytek ceramicznych jest bardzo bogata. Do łazienki o niewielkich rozmiarach, gdzie jest wiele urządzeń, warto wybrać stonowane barwy płytek, które uspokoją wnętrze. Jeśli chodzi o ich rozmiar to z pewnością dobrze będą prezentować się te o niewielkich rozmiarach. Jednak i duże kafelki mogą w niej pięknie wyglądać, jeśli uda się ułożyć jeden lub dwa rzędy płytek bez ich przycinania.

W przypadku pomieszczenia o większych gabarytach możemy pokusić się o dekoracyjne płytki ceramiczne, które ożywią łazienkę. Ich rozmiar nie ma znaczenia, ponieważ w dużej łazience możemy wybrać nawet największy format płytek.

Jakie wzory płytek ceramicznych są najmodniejsze?

We wzornictwie płytek ceramicznych dominują dwa trendy – duże rozmiary oraz dekoracyjność. Obecnie na topie są wnętrza, w których powierzchnia podzielona jest najmniejszą ilością fug. Taki efekt uzyskamy decydując się na płytki ceramiczne wieloformatowe. Drugi trend pozwala na stworzenie różnych rodzajów dekorów, kreujących niesamowite kompozycje.

Płytki ceramiczne z salonu łazienek DessiHome

Jeśli szukasz wysokiej jakości płytek ceramicznych w korzystnych cenach, zapraszamy do salonu łazienek DessiHome w Mikołowie. Oferujemy profesjonalne doradztwo w wyborze płytek oraz możliwość zaprojektowania Twojej łazienki.

Zapoznaj się z naszą ofertą!