Oryginalne pomysły na dekorację łazienki

Oryginalne pomysły na dekorację łazienki

Dekoracje łazienkowe wzbudzają spore zainteresowanie wielu z nas. Mimo, że ta przestrzeń była pomijana w aranżacjach przez bardzo długi czas, dziś jest to jedno z miejsc, na które zwraca się szczególną uwagę. Wszystkie obecnie panujące trendy w aranżacji wnętrz spowodowały, że łazienka nie jest już jednym z drugorzędnych miejsc w naszych domach i mieszkaniach. Jak wiadomo zawsze ważne było zwracanie uwagi na kwestie związane z czystością, jednak w wielu domach aspekty, takie jak dekoracje łazienkowe były po prostu nieistotne. Odkąd powszechnie uznano, że łazienka w każdym domu jest pomieszczeniem intymnym, w którym odpoczywamy oraz relaksujemy się, to spojrzenie na jej aranżację całkowicie się zmieniło. Dziś możemy podziwiać przeróżne projekty, które tworzą w tym pomieszczeniu bardzo harmonijną oraz wyjątkową atmosferę. Jak i czym możemy udekorować łazienkę, aby stała się ona jednocześnie funkcjonalnym oraz bardzo komfortowym miejscem w naszym domu?

Lustra jako dekoracja łazienkowa

Lustro jest nieodzownym wyposażeniem każdej łazienki. Powinno być przede wszystkim praktyczne, ale może również pełnić funkcję dekoracyjną. Warto w tym przypadku umieścić kilka rozmiarów luster w różnych miejscach w łazience. Główne lustro najczęściej znajduje się nad umywalką, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdobiło przestrzeń nad wanną albo po prostu na ścianach w łazience. Taka forma dekoracji sprawdzi się zwłaszcza w łazience o niewielkim metrażu, ponieważ pozwoli optycznie powiększyć przestrzeń.

Aranżacja łazienki z wykorzystaniem elementów dekoracyjnych – salon DessiHome

Lampy dekoracyjne

Urządzając łazienkę, nie możemy zapomnieć o oświetleniu. Spełnia ono w łazience szczególną funkcję, ponieważ może być użyte jako oświetlenie ścienne, sufitowe, a także podłogowe. Wykorzystując nowoczesną technologie podczas aranżacji łazienki, dzięki nietypowym i dekoracyjnym lampom możemy stworzyć w niej odpowiedni nastrój oraz podkreślić poszczególne strefy.

Aranżacja łazienki z wykorzystaniem elementów dekoracyjnych – salon DessiHome

Grzejniki ozdobne

Grzejniki ozdobne do łazienki stały się bardzo popularne przez ostatnich kilka lat. Wynika to przede wszystkim z faktu, że dziś już nie zależy nam wyłącznie na tym, aby łazienka była funkcjonalna, lecz również chcemy, aby jej estetyka zapierała dech w piersiach. Przez to grzejnik przestał być traktowany jako obowiązkowy element każdej łazienki, ale stał się bardzo ważnym detalem wystroju wnętrza.

Aranżacja łazienki z wykorzystaniem elementów dekoracyjnych – salon DessiHome

Mech dekoracyjny i rośliny

Ciekawym sposobem na udekorowanie łazienki jest także wykorzystanie roślinności oraz mchu. W tym przypadku nie musimy ograniczać się go jednego gatunku zieleni. Warto połączyć klika roślin ze sobą uzupełniając aranżację mchem dekoracyjnym. Dzięki temu można stworzyć nieszablonową dekorację łazienki, którą można pokryć całą przestrzeń ścienną.

Aranżacja łazienki z wykorzystaniem elementów dekoracyjnych – salon DessiHome

W ofercie Salonu DessiHome znajdziemy płytki ceramiczne wysokiej jakości, które idealnie nadają się do łazienki, kuchni oraz salonu. DessiHome w Mikołowie posiada jedną z największych ekspozycji płytek o strukturze drewna oraz kamienia. Gwarantujemy Państwu trwałość i bezpieczeństwo użytkowania.

Zapoznaj się z naszą ofertą!