O czym warto pamiętać, a nawet nie można zapomnieć projektując łazienkę?

O czym warto pamiętać, a nawet nie można zapomnieć projektując łazienkę?

Projektowanie łazienki to nie proste zadanie. Wnętrza te często bywają małe i nieustawne, mają niekonwencjonalny kształt lub trudne do urządzenia wnęki. Aranżacja funkcjonalnej łazienki, która łączy się z okazałym wykończeniem to ogromne wyzwanie.

Współcześnie dobrze zaprojektowane wnętrze łączy ze sobą świetny styl, doskonałą jakość i praktyczne rozwiązania. Ta właśnie zasada dotyczy przede wszystkim niedużych pomieszczeń, w których każdy centymetr okazuje się drogocenny. Spójny aranż przestrzeni dopasowanej do indywidualnych potrzeb domowników oraz dobrze rozplanowane wyposażenie zapewni komfort użytkowania każdego dnia.

Duża łazienka

Podczas projektowania łazienki nie możemy nawet na chwilę zapomnieć o tym, że wnętrze musi być funkcjonalne. Projektując dużą łazienkę mamy wiele swobody. Dysponując większą ilością miejsca, możemy puszczać wodze fantazji, a następnie wizje te zmienić w łazienkę marzeń. Duże łazienki można urządzać, kierując się modnymi w ostatnich czasach stylami. Angielski, włoski, łazienka w stylu SPA czy wiejskim. Tutaj kolorystyka będzie dowolna, jednak trzeba pamiętać, by nie łączyć ze sobą barw, które do siebie nie pasują.

Aranżacja łazienki z DessiHome

Mała łazienka

Jeśli metraż naszej łazienki jest ograniczony możemy ją optycznie powiększyć, stosując jasne kolory. W małych łazienkach bardzo dobrze będą prezentowały się biele, ecru oraz wszelkie pastele. Podczas jej aranżacji ważny jest umiar.

Jeżeli chodzi o wielkość płytek kategorycznie odpadają te o małych wymiarach, a tym bardziej mozaiki, gdyż użycie tego rodzaju kafelków z pewnością optycznie pomniejszy wnętrze. Nawet jeśli będą to płytki w jasnych kolorach. Zbyt duże płytki również nie do końca zdają egzamin w łazience o niewielkich gabarytach. Może i są one ostatnio bardzo modne, jednak źle będą wyglądały na małych przestrzeniach. Najlepsze płytki do niedużych rozmiarów łazienki będą te w rozmiarach: 20 cm x 25 cm.

Aranżacja łazienki z DessiHome

Bogaty wybór płytek ceramicznych znajdziecie w naszej ofercie salonu DessiHome. Gwarantujemy najwyższą jakość oraz produkty znanych i cenionych producentów. Możemy stworzyć również dla Państwa projekt wymarzonej łazienki. Zapraszamy do współpracy.

Zapoznaj się z naszą ofertą!