Mech dekoracyjny – niebanalna dekoracja w łazience

Mech dekoracyjny – niebanalna dekoracja w łazience

Mech dekoracyjny to coraz popularniejszy element aranżacji domów i mieszkań, który wykorzystywany jest we współczesnym designie. Ma bardzo wiele zalet – jest piękny, naturalny, przy czym nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie oznacza to jednak, że wystarczy ułożyć go na ścianie i po prostu cieszyć nim oczy. Mech dekoracyjny wygląda jak roślina, ale nią nie jest. To bardzo ważna informacja dla wszystkich tych, którzy obawiają się, że będzie on zbyt uciążliwy w pielęgnacji. Warto wiedzieć, że zielone ściany tworzy się z Chrobotka reniferowego, czyli skandynawskiego porostu. Poddaje się go specjalnej obróbce, dzięki czemu stosuje się go we florystyce oraz do ozdabiania ścian.

Mech dekoracyjny nie jest rośliną naturalną, dlatego nie trzeba go podlewać, przycinać oraz zapewniać mu dostępu do naturalnego światła, ponieważ nie rośnie. Dzięki temu może zostać umieszczony nawet na ścianie w najciemniejszym zakamarku domu. Najczęściej jednak używa się go aranżacji nowoczesnych łazienek.

Aranżacja z wykorzystaniem mchu dekoracyjnego – DessiHome

Jak pielęgnować mech dekoracyjny?

Najważniejsza zasada przy pielęgnacji mchu dekoracyjnego jest taka, że nie wolno go spryskiwać wodą! W przeciwnym razie na pewno zostanie uszkodzony i po prostu zacznie odpadać od ściany. Dobrym pomysłem na jego pielęgnację będzie zainwestowanie w nawilżacz powietrza. Warto zaznaczyć, że mech chłonie wilgoć, co bardzo dobrze wpłynie na jego wygląd, a także na mikroklimat panujący w łazience oraz w całym domu. Dodatkową zaletą jego wykorzystania jest fakt, że gdy wilgotność powietrza w pomieszczeniu spadnie on zacznie ją oddawać. Tak więc to nie właściciel musi dbać o mech, ale to mech dba o zdrowie właściciela.

Aranżacja z wykorzystaniem mchu dekoracyjnego – DessiHome

Jeśli szukacie sposobu na niebanalną dekoracje wnętrza, zapraszamy do salonu DessiHome. Oferujemy designerskie rozwiązania, które wprowadza do wnętrza niepowtarzalny charakter.

Zapoznaj się z naszą ofertą!