Łazienka w drewnie

Łazienka w drewnie

Aktualnym trendem w aranżacji łazienek jest wprowadzenie do wnętrza naturalnego akcentu. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest urządzenie łazienki z wykorzystaniem drewnianych motywów, które dają wiele możliwości wykończenia wnętrz jednocześnie tworząc niepowtarzalny wystrój oraz klimatyczny nastrój. Przekonajmy się jakie są najpopularniejsze metody zastosowania drewna w łazience oraz poznajmy ich zalety?

Zastosowanie drewna w łazience

Drewno jako materiał wykończeniowy kojarzy się z elegancją, spokojem oraz nadaje wnętrzu ciepłego klimatu. Jego wyjątkowa faktura stanowi doskonały element łazienkowego wystroju oraz niejednokrotnie jest idealną dekoracją wnętrza. Dodatkowa drewno jest materiałem, który pasuje do każdego stylu aranżacji – ożywi nowoczesną i minimalistyczną łazienkę a w klasyczny wnętrzu podkreśli armaturę sanitarną.

Projekt łazienki z wykorzystaniem motywów drewnianych

Chcąc wprowadzić drewniany akcent do swojej łazienki warto zdecydować się na płytki imitujące drewno. Można je umieścić zarówno na podłodze jak i ścianach oraz połączyć z kafelkami lub innym materiałem wykończeniowym. Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem jest wykończenie fragmentów ściany w płytkach drewnopodobnych, które rozdzielają poszczególne strefy łazienkowe.

Projekt łazienki z wykorzystaniem motywów drewnianych

Jeśli chcemy wykorzystać motywy drewniane w nieco mniejszym stopniu możemy wyposażyć łazienkę w lustro z drewnianą ramą, wiszące półeczki, drewniany parapet lub półkę, na której będzie umieszczona umywalka nablatowa. Idealnym dopełnieniem całej aranżacji będą dodatki oraz akcesoria z drewna – koszyczki, stojak na ręczniki czy też dozownik na mydło.

Drewniane inspiracje

Łazienka w drewnie to Twoja wymarzona aranżacja wnętrza? Zapraszamy do Galerii Wnętrz DessiHome. Zaprojektujemy Twoja łazienkę.

Zapoznaj się z naszą ofertą!