Lampy wiszące w łazience

Lampy wiszące w łazience

Światło we wnętrzu łazienki ma ogromne znaczenie. Okna łazienkowe w tych pomieszczeniach to naprawdę rzadkość. W łazience najczęściej spędzamy czas przy sztucznym świetle. Lampy wiszące do łazienki to proste i praktyczne rozwiązanie.

Jak wybrać lampę?

Moda na sufity podwieszane doprowadziła do spopularyzowania reflektorów wpuszczanych – są one wygodne, ekonomiczne i bezpieczne. Jeśli jednak zależy nam na stworzeniu naprawdę niebanalnego i designerskiego wnętrza, powinniśmy postawić na modele wiszące. Takie lampy mogą stać się prawdziwą ozdobą łazienki. Wśród ich niezaprzeczalnych zalet należy wymienić:

  • ogromny wybór kształtów i kolorów pasujących do każdego stylu wnętrza – czy to klasycznego, nowoczesnego czy glamour;
  • łatwa instalacja. W takim przypadku wysokość montażu lampy wiszącej jest ustawiana dowolnie;
  • oświetlenie kierunkowe. Jedna dobra lampa wisząca może wystarczyć do pełnego oświetlenia całego pomieszczenia
  • przedział cenowy. Wśród lamp wiszących jest wiele opcji zarówno ekonomicznych, jak i luksusowych.

Lampy wiszące z salonu DessiHome

Właściwy układ oświetlenia

Dzięki lampom wiszącym w łazience można stworzyć niesamowite efekty świetlne, a także zapewnić optymalne oświetlenie pomieszczenia, odpowiednio zagospodarowując jego przestrzeń. Projektanci zalecają w tym przypadku przestrzeganie zasady 3 poziomów, z rozprowadzeniem światła na górną, roboczą i dolną część.

Stosowanie lamp wiszących do oświetlenia górnego jest wskazane wtedy, gdy sufity w mieszkaniu są wystarczająco wysokie, ponieważ różne typy konstrukcji podwieszanych zawsze wizualnie zmniejszają wysokość ścian. Ze względu na to, że łazienka jest zwykle niewielkich rozmiarów, wskazane jest wybranie kompaktowych lamp, które nie obciążają przestrzeni. Jednak już ich forma może być absolutnie dowolna, zarówno oryginalna, jak i prosta.

Lampy wiszące z salonu DessiHome

Lampy wiszące efektownie i stylowo prezentują się w strefie lustra i umywalki, tak zwanej strefie roboczej. Zwróć uwagę, że w łazience musi znajdować się lokalne oświetlenie robocze, nawet jeśli jego wymiary są bardzo skromne. Doskonałym rozwiązaniem byłoby zamontowanie po bokach lamp lustrzanych w postaci wydłużonych cylindrów z abażurami z białego lub matowego szkła. W takim przypadku światło będzie jednolite, miękkie i rozproszone.

Bogaty wybór lamp wiszących znajdziecie w ofercie salonu DessiHome. Różnorodność wzorów oraz wariantów kolorystycznych sprawi, że każdy znajdzie model spełniający jego oczekiwania.

Zapoznaj się z naszą ofertą!