Kontrastujące kolory w aranżacji łazienki

Udowodniono naukowo, że kolory wpływają na nas w określony sposób. Warto znać znaczenie kolorów, dlatego urządzając wnętrze, zastosuj odpowiednią kolorystykę – zgodną zarówno z przeznaczeniem miejsca, jak i własnymi preferencjami. Szczególnie ważny jest dobór koloru do łazienki. Miejsce to powinno z jednej strony pobudzać nas do działania (najczęściej rano), z drugiej wyciszać i sprzyjać relaksowi (zwłaszcza podczas wieczornej przerwy).

Biel i czerń w łazience

Biel to najczęściej spotykany kolor w łazience, na przykład ze względu na ceramikę. Chociaż producenci już od kilku lat oferują armaturę w innych kolorach, większość z nich jest nadal biała. To uniwersalny kolor dający wrażenie czystości i higieny. Biel optycznie powiększa i poszerza pomieszczenie, uwydatnia inne kolory, ale w nadmiarze może tłumić i stwarzać wrażenie nieprzyjemnego chłodu. Czerń w łazience jest stosowana głównie w dodatkach, ponieważ zbyt duża ilość czerni optycznie zmniejsza pomieszczenie. Decydując się na czarną łazienkę polecamy użycie jaśniejszych odcieni – grafitu i szarości.

Biało – czarna aranżacja łazienki z DessiHome

Czerwony i niebieski w łazience

Czerwień pobudza i zachęca do działania, ale w nadmiarze może nawet drażnić. Dlatego w łazience używaj czerwieni tylko w dodatkach lub dekorach, które dodają wnętrzu elegancji. Jeśli jednak chcesz zastosować płytki w kolorze czerwonym, umieść je tylko w niektórych miejscach łazienki, np. w kabinie prysznicowej – kolor czerwony wzmocni efekt prysznica. Niebieski to idealny kolor do łazienki – działa uspokajająco. Jednak zbyt ciemny odcień niebieskiego może sprawiać wrażenie chłodnego. Turkus jest często używany w basenach lub gabinetach kosmetycznych. Świetnie sprawdza się w klasycznych wzorach, gdy połączymy ją z białymi i drewnianymi dodatkami, uzyskamy morski efekt. Niebieski można nieco rozjaśnić, łącząc go z innym ciepłym kolorem – żółtym, pomarańczowym lub czerwonym, dzięki czemu wnosimy do wnętrza odrobinę urozmaicenia i pozytywnej energii.

Aranżacja łazienki z DessiHome

Zieleń to natura

Zieleń, podobnie jak niebieski, sprawdza się również w łazience ze względu na swoje działanie – odświeża, uspokaja, sprzyja odprężeniu. Ciemniejsze odcienie zieleni ożywią wnętrza utrzymane w stonowanych barwach, takich jak biel, beż i jasnożółty. Zieleń to naturalny kolor, który często inspiruje projektantów wnętrz. Idealnie łączy się z naturalnymi dodatkami w kolorze piasku i drewna, zarówno w jasnych, jak i ciemnych odcieniach.

Jeśli planujecie urządzić łazienkę wykorzystując kontrastujące barwy i szukacie wyposażenia do łazienki oraz płytek zapraszamy do salonu DessiHome.

Zapoznaj się z naszą ofertą!