Kolorowy akcent w łazience

Kolorowy akcent w łazience

Aranżując łazienkę warto już na etapie projektowania zastanowić się nad jej kolorystyką, ponieważ to element wpływający na charakter wnętrza. Odpowiednie zestawienie kolorów jest bardzo istotne. Jednak, aby wnętrze łazienki nie było przytłaczające, należy zastosować w niej dodatkowe akcenty kolorystyczne.

Uniwersalna biel

Wybór bieli jako przewodniego koloru w wystroju łazienki, jest ponadczasowym oraz praktycznym rozwiązaniem.

Biel idealnie komponuje się z innymi kolorami, dzięki czemu z doborem dodatków nie będzie większych problemów. Biała łazienka jest łatwa w utrzymaniu czystości oraz pozwala na zastosowanie w niej szerokiej gamy akcentów kolorystycznych.

Kolorowe dodatki i wyposażenie

Najprostszym sposobem na przełamanie monotonii w łazience jest zastosowanie kolorowych dodatków – ręczników, dywaników, koszyczków, doniczek czy też akcesoriów higienicznych. Dla nieco odważniejszych proponujemy kolorową armaturę – umywalkę, baterię czy też grzejnik.

Zobacz więcej aranżacji zaprojektowanych przez biuro projektowe DessiHome

Patchworkowe płytki

Idealnym sposobem na ożywienie łazienki są patchworkowe płytki – o intensywnych, żywych kolorach. Można nimi pokryć powierzchnię całej ściany lub tylko jej fragmencie, oddzielając poszczególne strefy w łazience – umieszczone przy prysznicu wyznaczą miejsce kąpieli, a te wokół lustra oraz nad umywalką miejsce związane z codzienną pielęgnacją. Wzorzyste płytki idealnie wkomponują się w łazienki urządzone w stylu glamour, nowoczesnym czy też loft. Pamiętajmy, że w tym przypadku nieoczekiwane zestawienie kontrastowych kolorów może stworzyć wyjątkowe wnętrze i przełamać nudę.

Pastelowe odcienie

Idealnym sposobem na wprowadzenie kolorowego akcentu do łazienki jest zastosowanie pastelowych barw, szczególnie we wnętrzach w stylu retro, vintage czy skandynawskim. Pastelowa mozaika oraz inne elementy wyposażenia w tych barwach, idealnie ze sobą współgrają jednocześnie ożywiając wnętrze.

Aranżacja łazienki

Zielony naturalny akcent

Dość nietypowym, ale bardzo praktycznym rozwiązaniem, które przełamuje kolorystyczną nudę w łazience, jest zastosowanie mchu. Roślina ta oprócz designerskiego charakteru pochłania szkodliwe toksyny oraz ma właściwości antyalergiczne.

Wprowadź barwny akcent do swojej łazienki

Chcesz zastosować w swojej łazience barwne przełamanie kolorystyczne? Skontaktuj się z salonem łazienek DessiHome. Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt łazienki, w której nie będzie miejsca na nudę.

Zapoznaj się z naszą ofertą!