Kinkiety łazienkowe - praktyczne i modne

Kinkiety łazienkowe – praktyczne i modne

Oświetlenie w każdej łazience odgrywa bardzo ważna rolę. Przede wszystkim musi być praktyczne, aby zapewnić jak najwyższy komfort użytkowania, ponadto ważne są trendy aranżacyjne. Od paru lat kinkiety łazienkowe wracają do łask. Okazuje się, że nie tylko są doskonałym źródłem światła, ale także stanowią wspaniałą dekorację. Przyjrzyjmy się, na co zwrócić uwagę, decydując się na zakup kinkietu do naszego wnętrza.

Funkcjonalność oraz wygląd

Kinkiety łazienkowe w odróżnieniu od tych, które montowane są w innych pomieszczeniach np. sypialni lub przedpokoju, muszą być odporne na wilgoć oraz dostarczać intensywne źródło światła. Ponadto, ważne aby współgrały z pozostałym wyposażeniem wnętrza.

Nowoczesny czy klasyczny?

Jeśli chodzi o wygląd, producenci oferują kinkiety łazienkowe w stylu nowoczesnym oraz klasycznym. Pierwsze z nich dostępne są w różnych kształtach – często nietypowych, co sprawi, że są nietuzinkową dekoracją wnętrza. Kinkiety klasyczne bardzo często wyposażone są w szklane lub wykonane z tworzywa sztucznego abażury, które idealnie dopełniają charakter pomieszczenia.

Kinkiet łazienkowy nad lustrem

Jeśli planujemy umieścić kinkiet nad lustrem, zwróćmy uwagę na to by wybrany model nie miał ozdobnego, szklanego abażura. Zdecydowanie jest to rozwiązanie, które lepiej sprawdzi się w innych pomieszczeniach. Jednak jeżeli preferujemy taki rodzaj kinkietu, to warto skupić się na tych minimalistycznych, które doskonale wpasują się do większości aranżacji łazienkowych. Mimo wszystko, w przypadku łazienki, zdecydowanie lepiej jest wybrać mały kinkiet z oprawą ze stali nierdzewnej lub tworzywa sztucznego, który będzie zajmował niewielką ilość miejsca, a oświetleniem doda łazience nieco elegancji.

Rozmieszczenie kinkietów

Ważną kwestią jest odpowiednie rozmieszczenie kinkietów, szczególnie znajdujących się w okolicy lustra. Trzeba zwrócić uwagę na to, by światło nie odbijało się w lustrze. Praktycznym wyjściem jest umieszczenie kinkietów po bokach lustra, aby zapewnić właściwe oświetlenie twarzy, bez powstawania cieni. Istotne jest także odpowiednie dobranie mocy żarówek oraz klasy szczelności IP. Najlepszym wyborem będzie IP 44, ponieważ taki kinkiet jest odporny na wilgoć i krople wody.

Kinkiety łazienkowe LED

Decydując się na LED-owe kinkiety możemy dodatkowo wybrać barwę światła, a także moc, która będzie wystarczająca, aby dobrze oświetlić twarz oraz okolice lustra. Warto również dodać, że żarówki LED zużywają o wiele mniej prądu, niż te tradycyjne.

Kinkiety łazienkowe w salonie DessiHome

Jeśli planujecie zakup kinkietów do łazienki polecamy ofertę salonu łazienek DessiHome. Oferujemy kinkiety o różnych stylach, formach i gabarytach w atrakcyjnych cenach.

Zapoznaj się z naszą ofertą!