Jak wybrać najlepsze fotele do ogrodu?

Po wykonaniu szeregu czynności porządkowych i pielęgnacyjnych w naszym ogrodzie lub na tarasie, to wręcz marzymy o tym, żeby rozsiąść się wygodnie i podziwiać nasze dzieło. Na czym jednak mamy siedzieć? Odpowiedzią są meble ogrodowe, a mówiąc bardzo dokładnie nowoczesne pufy oraz fotele do ogrodu i na taras. Są one idealne do tego, aby z łatwością sięgnąć po chwilę zasłużonego relaksu na świeżym powietrzu, dlatego cieszą się niemalejącą popularnością pośród wszystkich posiadaczy przydomowych ogródków i tarasów. Pamiętać jednak należy o tym, że fotel fotelowi nie zawsze jest równy, dlatego przed ostatecznym zakupem powinniśmy zastanowić się, który produkt bedzie dla nas najlepszy.

STOLIK / PUF RATTANOWY CAN 35 Szary

Jaka pufa ogrodowa będzie idealna?

Jeżeli zależy nam na designie oraz nowoczesności, to zdecydowanie powinniśmy postawić na pufy technorattanowe oraz rattanowe, które są uosobieniem trwałości oraz nowoczesności. Technorattan oraz rattan to niezwykle wytrzymałe oraz solidne tworzywa. Te dwa materiały są niesamowicie odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Dzięki czemu pufy te możemy z powodzeniem trzymać w ogrodzie, na tarasie lub na balkonie zarówno w upalne dni, jak i podczas minusowych temperatur. Ponadto nie ulegają one zniekształceniom, a także nie nagrzewają się od słońca. Pufy ogrodowe są bardzo łatwe w czyszczeniu oraz nie wymagają jakiejś specjalnej konserwacji. Pamiętajmy jednak, że aby służyły nam długie lata w nienaruszonym stanie, to powinniśmy zadbać o ich odpowiednią ochronę podczas zimy. Taką ochroną będą odpowiednie pokrowce ogrodowe, które zabezpieczą nasze pufy.

Jaki fotel ogrodowy będzie najlepszy?

W przypadku foteli ogrodowych, wybór jest dość szeroki w porównaniu do puf, ponieważ znajdziemy mnóstwo produktów dostosowanych do naszych konkretnych potrzeb oraz wymagań. Najpopularniejsze fotele ogrodowe wykonane są z następujących materiałów:

  •  Fotele ogrodowe z technorattanu – są one niezwykle wytrzymałe oraz bardzo atrakcyjne pod względem estetycznym. Wspomnieć należy również o tym, że meble wykonane z technorattanowe są dostępne obecnie w bardzo atrakcyjnych cenach.
  •  Fotele ogrodowe aluminiowe – Aluminiowe fotele ogrodowe wyróżniają się przede wszystkim ogromną wytrzymałością na odkształcenia oraz niezwykłą stabilnością. Warto podkreślić również fakt, że aluminium jest odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz rdzę.
  •  Fotel ogrodowy kokon – Jego konstrukcja opiera się na szerokiej, najczęściej metalowej podstawie, wygiętym haku oraz części użytkowej, która kształtem przypomina kokon. Podczas wyboru tego typu fotelu, powinniśmy zwrócić uwagę czy siedzisko jest wyłożone poduszkami. Zaletą tego fotela jest jego oryginalny wygląd, ale również spory komfort użytkowania.

FOTEL WISZĄCY KOK Szary

Oferta salonu DessiHome

Jeżeli jesteście zainteresowani zakupem niesamowicie komfortowego oraz designerskiego fotela bądź pufy do swojego ogrodu lub na taras, to sprawdźcie nasza bogatą ofertę na dessihome.pl.