Jak wybrać glazurę łazienkową?

Jak wybrać glazurę łazienkową?

Zastanawiając się, jaki gres do łazienki wybrać, niejednokrotnie mamy dość spory mętlik w głowie: podjąć decyzję spontanicznie, czy może stosując się do zasad aranżacji wnętrz? Wyobrażamy sobie konkretny wzór na kafelkach w danym pomieszczeniu i szacujemy, czy będzie łatwy w utrzymaniu w czystości oraz odporny na warunki tam panujące? Czy wybierając glazurę do łazienki, lepiej będzie postawić na klasyczny czy modny format płytek? Szeroka oferta glazury ściennej i podłogowej niestety nie ułatwia nam wyboru. Przekonajmy się więc, jakie wskazówki mogą być pomocne przy podejmowaniu decyzji o tym, na jakie płytki do łazienki się zdecydować.

PŁYTKA ŚCIENNA JASNOSZARA

Co barć pod uwagę podczas wybory płytek do łazienki?

Wybierając płytki do łazienki, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na ich atrakcyjne wzornictwo, ale przede wszystkim na ich parametry techniczne. Bowiem płytki łazienkowe posiadają różną odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz chemiczne, na wilgotność, jak i wahania temperatury, a także różnią się stopniem antypoślizgowości. W zależności od tego, kto będzie użytkownikiem płytki musimy dobrać w taki sposób, aby łazienka była pomieszczeniem bardzo bezpiecznym. Symbole R9-R13 oznaczają antypoślizgowość – im wyższe oznaczenie, tym płytka jest bezpieczniejsza. Z kolei symbol PEI oznacza tolerancję na spore natężenie ruchu. Jeżeli łazienka jest użytkowana niemal cały czas, warto kupić płytki o wyższym oznakowaniu, na przykład PEI 4. Kolejnym, bardzo ważnym symbolem jest E, on z kolei daje nam wiedzę na temat nasiąkliwości płytek. Maksymalna chłonność powinna wynosić nie mniej niż 3%. W przeciwnym razie może pojawić się pleśń. Kształt, kolor, matowe czy błyszczące wykończenie oraz inne detale, które przesądzają o atrakcyjności płytek to sprawa indywidualna. Kierując się własnym gustem, pamiętajmy jednak o tym, że obok ładnego wyglądu płytek łazienkowych oraz względów bezpieczeństwa, powinniśmy uwzględnić również kształt, metraż i sposób oświetlenia łazienki.

PŁYTKA PODŁOGOWA JASNOSZARA

Oferta salonu DessiHome

Salon DessiHome oferuje szeroki wybór płytek podłogowych i ściennych, które posiadają najwyższe parametry techniczne. Sprawdźcie sami szczegółową ofertę naszego sklepu.

Zobacz naszą ofertę!