Jak udekorować łazienkę?

Jak udekorować łazienkę?

Łazienka pozwala na relaks oraz odprężenie po ciężkim lub stresującym dniu. Gorąca kąpiel w klimatycznym pomieszczeniu zapewni regenerację sił w ciszy i spokoju. Oprócz funkcjonalności, warto pamiętać, aby podczas aranżacji łazienki zadbać o aspekt estetyczny. Dekoracje oraz dodatki mogą odmienić wygląd wnętrza oraz nadać mu wyjątkowy klimat. Sprawdźmy jakie elementy warto wybrać.

Glazura

Podczas wykonywania prac wykończeniowych, elementy dekoracyjne można zastosować bezpośrednio na ścianie lub podłodze. Kafelki w postaci dekorów, oryginalne wzory czy też połączenie płytek o różnych formach. Można znaleźć naprawdę sporo ciekawych rozwiązań.

Oświetlenie

Oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę w łazience. Oprócz głównej lampy wiszącej, która równomiernie oświetli całe wnętrze, warto umieścić w łazience dekoracyjną lampę stojącą, która będzie nawiązywała do stylu łazienki lub zamontować oświetlenie punktowe nad lustrem czy też przy wannie.


Zobacz aranżacje biura projektowego DessiHome


Dywaniki łazienkowe

Dywaniki łazienkowe można dopasować do koloru wnętrza lub wybrać barwy kontrastowe. Warto wybrać grubszy model, który po wyjściu z wanny lub spod prysznica, zagwarantuje uczucie miękkości. Obecnie bardzo popularne są dywaniki typu shaggy lub z tradycyjnym runem.

Lustro

Lustro – nie może go zabraknąć w każdej łazience. Warto więc wykorzystać je jako element dekoracyjny. Duże lustro o nietypowym kształcie, w ramie lub z własnym podświetleniem będzie ozdobą każdego wnętrza.

Ozdoby okienne

Okno w łazience może stać się cennym elementem wystroju. Warto udekorować je roletą rzymską, drewnianą żaluzją lub zasłonką w kolorze skomponowanym ze stylem panującym w pomieszczeniu. Dodatkowo parapet okienny stanowi doskonałą przestrzeń dekoracyjną, na której można umieścić świece lub rośliny (według upodobań żywe lub sztuczne).

Kosze do przechowywania

Umieszczone w łazience kosze to doskonałe miejsce na przechowywanie kosmetyków, ręczników lub innych drobiazgów, a do tego jest to świetny element dekoracyjny. Ogromny wybór rozmiarów oraz kolorów pozwoli na wybór odpowiedniego modelu.

Projekt łazienki z DessiHome

Elementy dekoracyjne w łazience są niezwykle ważne, ponieważ sprawią, że spędzony czas w łazience będzie jeszcze bardziej przyjemny. Jeśli nie wiesz jak zaprojektować łazienkę tak, aby dekoracje współgrały z wystrojem całego pomieszczenia, skontaktuj się z salonem łazienek DessiHome. Nasi projektanci stworzą idealny wystrój łazienki, dbając o każdy, nawet najmniejszy detal.

zapoznaj się z naszą ofertą!