Jak dopasować lustro do łazienki?

Jak dopasować lustro do łazienki?

Lustro to element wyposażenia, którego z pewnością nie może zabraknąć w łazience. Jest potrzebne do wykonywania codziennych czynności higienicznych, takich jak robienie makijażu, golenie czy układanie włosów. Pełni również w wielu wnętrzach funkcję dekoracyjną. Dopasowanie odpowiedniego lustra do danej aranżacji wbrew pozorem, nie jest takie łatwe. Przekonamy się na co warto zwrócić szczególną uwagę.

Odpowiednia wielkość

Pierwszym ważnym kryterium, które obowiązkowo należy wziąć pod uwagę podczas wyboru lustra, jest jego wymiar. Optymalna szerokość lustra wynosi od 40 do 80 cm. Jego rozmiar należy dopasować zarówno do wielkości oraz przeznaczenia łazienki.

Wybierając lustro do łazienki dla gości można postawić na mniejszy model, natomiast do łazienki, z której korzystamy na co dzień, warto wybrać większe lustro, takie które zapewni nam maksymalny komfort.

Warto także zaznaczyć, że duże lustro powiększy wizualnie łazienkę.

Aranżacje łazienki z wykorzystaniem lustra – salon DessiHome

Lustro to doskonały element dekoracyjny łazienki, po wejściu do pomieszczenia właśnie ono w pierwszej kolejności rzuca się w oczy. Należy więc odpowiednio dobrać kształt oraz design do pozostałych elementów wyposażenia łazienki oraz panującego w niej stylu.

Lustra łazienkowe z oferty salonu łazienek DessiHome

W pomieszczeniu gdzie wanna, umywalka oraz armatura posiada delikatne oraz zaokrąglone kształty wybierzmy okrągłe lustro. W przypadku wyposażenia o prostych kształtach oraz eksponującego kanciaste wykończenia, idealne będzie lustro prostokątne.

Obramowanie lustra

Istotną kwestią jest również oprawa lustra. Drewniane ramy idealnie wkomponują się w łazienkę wykończoną w stylu skandynawskim oraz industrialnym, natomiast błyszczące ramy ze srebrnymi i złotymi elementami to strzał w dziesiątkę do łazienki w urządzonej stylu glamour.

 

Aranżacje łazienki z wykorzystaniem lustra – salon DessiHome

W nowoczesnych łazienkach bardzo dobrze sprawdzą się także lustra bez ram, wkomponowane w ścianę.

Gdzie umieścić lustro łazienkowe?

Lustro umożliwia wykonywanie czynności higienicznych, dlatego powinno się znaleźć nad umywalką. Istotne, aby zamontować je nad baterią, na wysokości około 20 cm nad umywalką. Dzięki temu zapobiegniemy zachlapaniu.

Lustra w DessiHome

Salon łazienek DessiHome zaprasza. Bogata oraz zróżnicowana oferta zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających klientów. A niezawodna jakość produktów sprawi, że będą służyły przez długie lata.

Zapoznaj się naszą ofertą!