Jak dbać o płytki?

Jak dbać o płytki?

Płytki od wielu lat są powszechnie stosowanym materiałem wykończenia wnętrz. Cieszą się tak ogromną popularnością ze względu na swoje liczne zalety. Są proste w utrzymaniu czystości, odporne na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne. Idealnie sprawdzą się w kuchni, łazience czy przedpokoju. Pielęgnacja płytek nie jest skomplikowana jednak warto przestrzegać paru zasad, aby zabiegi przyniosły oczekiwany efekt a płytki nie straciły swoich właściwości. Przekonajmy się jak dbać o płytki.

Właściwości płytek

Sposób czyszczenia oraz impregnacji płytek jest uzależniony od ich rodzaju. Płytki wykonane z gresu polerowanego należy impregnować stosując specjalnie przeznaczone do tego preparaty, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie je utrzymać w czystości. Dodatkowo płytki na dłużej zachowają swój połysk.

 

Płytki z oferty DessiHome

Płytki szkliwione można czyścić wodą używając dostępnych na rynku detergentów. One z kolei nie wymagają polerowania, woskowania czy też innych tego rodzaju zabiegów.

Wybierz odpowiedni detergent

Drugą bardzo istotną kwestią jest zapoznanie się z zaleceniami producenta płytek, które najczęściej można znaleźć na opakowaniu lub w kartach technicznych produktu. Warto zwrócić uwagę na klasę odporności płytek. Niektóre preparaty to silne środki chemiczne, które są skuteczne w czyszczeniu płytek, ale mogą uszkodzić ich powierzchnię – utrata dotychczasowego koloru, rysy lub pęknięcia.

Jak czyścić płytki?

Przed zabiegiem czyszczenia płytek należy je najpierw wytrzeć z kurzu używając wilgotnej szmatki lub w przypadku gresu polerowanego miękkiej szczoteczki.

Do czyszczenia warto używać bardzo ciepłej wody – wysoka temperatura ułatwi pozbycia się brudu i zanieczyszczeń.

Płytki z oferty DessiHome

Jeśli planujemy zastosować preparat czyszczący warto w miejscu mało widocznym przeprowadzić próbę, czy zastosowanie środka nie uszkodzi powierzchni.

Oprócz impregnacji bardzo ważna jest także codzienna pielęgnacja płytek – regularne czyszczenie zacieków, brudu czy tłuszczu pozwala na zachowanie nieskazitelnego wyglądu przez wiele lat.

Zapoznaj się z naszą ofertą!