Idealna aranżacja przestronnej łazienki

Idealna aranżacja przestronnej łazienki

Przestronna łazienka to spore wyzwanie aranżacyjne. Możemy pozwolić sobie na przeróżne rozwiązania architektoniczne oraz dekoracyjne. Jednak pamiętajmy o tym, że bardzo łatwo pójść o krok za daleko, ponieważ łatwo stworzyć przeładowaną i zbyt ozdobną przestrzeń. Jak więc możemy zaaranżować dużą łazienkę, żeby była jednocześnie funkcjonalna, estetyczna oraz spójna?

Duża łazienka może być bardzo przytulna

Żeby przestrzeń w naszej łazience była przytulna, to poszczególne elementy wyposażenia muszą ze sobą współgrać, tworząc spójną oraz estetyczną całość. Wielu z nas myśli, że przy dużym metrażu łazienki, może być to sporym problemem, a przestronne pomieszczenie może wydawać się puste, jeżeli nie umieścimy w nim odpowiedniej ilości mebli oraz dodatków. Jak więc znaleźć odpowiedni sposób? Przede wszystkim należy wybrać odpowiednią bazę, jaką są płytki i oświetlenie. Przy aranżacji pomieszczenia o dużym metrażu możemy nieco zaszaleć. W dużej łazience idealnie sprawdzą się zarówno jasne, jak i ciemne odcienie płytek ceramicznych. Możemy również postawić na popularne w ostatnim czasie, matowe płytki wielkoformatowe które dodadzą łazience niepowtarzalnego i designerskiego charakteru. Doskonale odnajdą się tam również płytki ze zdobieniami. Dobrym rozwiązaniem jest połączenie gładkich płytek ceramicznych z modelami zdobionymi, na przykład na jednej ścianie. Pozwoli to stworzyć bardzo przytulny klimat jednocześnie nie przytłaczając przestrzeni.

Zestaw łazienkowy

Jakie wybrać meble do przestronnej łazienki?

Kolejny bardzo istotny element wyposażenia każdej łazienki, to oczywiście odpowiednie meble. Szafki łazienkowe powinny pasować do siebie stylem. Jeśli zdecydujemy się na konkretny styl architektoniczny, trzymajmy się go do końca. Dzięki temu cała przestrzeń będzie spójna i bardzo estetyczna. Pomysłowym rozwiązaniem do dużej łazienki będzie długa szafka podumywalkowa, na której zmieszczą się dwie umywalki, jest to idealna propozycja do łazienki o dużym metrażu. W przestronnej łazience nie może również zabraknąć szafek do przechowywania kosmetyków, ręczników czy środków czystości pamiętajmy jednak, żeby wszystkie meble były w jednym stylu. Kolejną możliwością jaką daje nam duża łazienka, to komfort umieszczenia w niej jednocześnie wanny oraz prysznica, dzięki czemu odwieczny dylemat co wybrać przestaje mieć znaczenie.

Bateria podtynkowa

Oferta salonu DessiHome

Salon DessiHome oferuje najwyższej jakości wyposażenie do łazienek. Znajdziecie u nas nie tylko płytki łazienkowe, ale również meble łazienkowe, armaturę łazienkową, wanny, wanny SPA oraz nowoczesne i dekoracyjne grzejniki. Jeśli pragniecie stworzyć wnętrze marzeń, to z nami Ci się to uda. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zobacz naszą ofertę!