Donice ogrodowe DessiHome!

Donice ogrodowe DessiHome!

Kwiaty oraz krzewy można sadzić nie tylko bezpośrednio w gruncie, ale także w donicach! Dzięki nowoczesnym donicom ogrodowym stworzymy wyjątkowe aranżacje zarówno wokoło domu, jak i na balkonie. Obecnie dostępnych jest naprawdę wiele różnych modeli donic ogrodowych. Przedstawimy ich rodzaje, zalety oraz podpowiadamy, jakie będą najlepszym zakupem.

DONICA RATTANOWA GE

Jaki materiał donic będzie najlepszy?

Podczas wyboru donicy pod uwagę należy wziąć kilka różnych czynników, a najważniejsze z nich to:

  •  wielkość donicy;
  • materiał, z którego ją wykonano;
  •  kształt;
  •  styl, aby pasowała ona do otoczenia.

Zasadniczo nie ma idealnego materiału do danego użycia, ponieważ każdy materiał ma swoje zalety. Różnią się one pod względem cenowym, dlatego jeżeli planujemy zakup w określonym budżecie powinniśmy wziąć ten parametr pod uwagę.

Donice technorattanowe

Technorattan to materiał syntetyczny, który przypomina naturalny, pleciony rattan, przy czym jest on bardzo odporny na czynniki zewnętrzne. Dodatkowym atutem donic z technorattanu jest to, że znajdziemy je w wielu wzorach oraz kolorach co zdecydowanie ułatwi nam dopasowanie ich do każdej aranżacji ogrodu bądź tarasu. Są one bardzo estetyczne i bardzo łatwo utrzymamy je w czystości.

DONICA OGRODOWA SO Piasek

Donice i kosze rattanowe

To prawdziwa klasyka. Rattan jest naturalnym ekologicznym materiałem, który może być wykańczany na różne sposoby. Charakterystyczna plecionka zapewnia sadzonkom bardzo komfortowe warunki, ponieważ rattan jest przewiewny. Natomiast naturalny kolor oraz faktura materiału idealnie współgrają z zielenią roślin. To najlepsza propozycja dla osób, które cenią sobie klasyczne rozwiązania zaczerpnięte prosto z natury. Donice oraz kosze wykonane z rattanu są bardzo lekkie, więc przenoszenie nie sprawia żadnej trudności. Jednocześnie, materiał ten jest wytrzymały i trwalszy od wikliny.

KOSZ RATTANOWY AS Szary

Donice cementowe

Donice z cementu zdecydowanie należą do najciekawszych propozycji, w których możemy uprawiać rośliny. Występują one w wielu rozmiarach, od małych korytek do sadzenia ziół po donice odpowiednio duże dla małych drzewek. Stosowanie donic cementowych w ogrodach ma wiele zalet. Donice ogrodowe z cementu są bardzo wytrzymałe i trwałe. Są one nie tylko odporne na warunki atmosferyczne, także na mróz, ale również bardzo uniwersalne. Są wprawdzie dość ciężkie, ale współczesne wzornictwo potrafi dzięki imitacjom, stylizacji czy zdobieniom nadać im lekkość oraz efektowny wygląd.

Oferta salonu DessiHome

Jeżeli poszukujesz stylowych oraz bardzo trwałych donic ogrodowych, to zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą na dessihome.pl.