Łazienka w stylu glamour?

Łazienka w stylu glamour?

Wytworna i luksusowa, pełna blasku i obfitości. Stylowa łazienka glamour łączy w sobie różne tendencje mody, przyjmując cechy wnętrz klasycznych, pałacowych, ale także nowoczesnych. Planując urządzanie łazienki w stylu glamour, trzeba pamiętać o zastosowaniu się do kilku podstawowych, ale ważnych zasad oraz umiejętnym dopasowaniu wszystkich elementów tak, by zachować jej odważny, niebanalny i wyjątkowy charakter.

Łazienka na ‘bogato’

Glamour w dosłownym tłumaczeniu oznacza „przepych” i to właśnie on jest przeważającą formą obecną w tego typu wnętrzach. Bogactwo stylu przejawia się tu przede wszystkim w barwach, imponujących meblach i wykwintnych dodatkach. Wśród kolorystyki uważanej za bardzo gustowną znajdziemy klasyczną biel zestawioną ze srebrem oraz kryształami lub kontrastującą z nimi niezwykle efektowną czerń w towarzystwie złota. To styl, w którym znajdziemy dużo ornamentów i zdobień, a przedmioty oprócz swojej podstawowej funkcji powinny jeszcze zachwycać.

Aranżacja łazienki w stylu glamour – salon DessiHome

W łazience w stylu glamour znajdziemy ogromne lustra w ozdobnych ramach, pluszowe tkaniny, a w niektórych aranżacjach nawet efektowne rzeźby. Taki styl łazienki jest bogaty w błyszczące przedmioty i połyskujące dodatki.

Meble glamour

Decydując się na łazienkę w stylu glamour, trzeba postawić na niekonwencjonalne meble, które są charakterystyczne dla tego rodzaju wnętrz. Bardzo dobrze sprawdzą się tu szafki czy komody na przykład w stylu ludwikowskim, ale bez problemu wybrać można również meble z nowoczesnym designem. Natomiast ważne jest, by miały one oryginalne, charakterystyczne wykończenie. Dobrym rozwiązaniem będą na przykład szafki o blatach czy frontach wykonanych z lustra. Styl glamour cechuje stosowanie zaskakujących oraz kontrastowych zestawień.

Aranżacja łazienki w stylu glamour – salon DessiHome

Salon DessiHome ma w swojej ofercie aranżacje łazienek nie tylko w stylu glamour. Szeroka oferta płytek ceramicznych i materiałów wykończeniowych pozwoli na stworzenie estetycznej i funkcjonalnej łazienki.