Blat drewniany do łazienki

Blat drewniany do łazienki

Naturalne akcenty coraz częściej stanowią elementy wykończenia wnętrz. Trend ten szczególnie dotyczy urządzania łazienek. Obecnie w wielu z nich dostrzec można drewniany blat, który łączy w sobie naturalność oraz surowość a także nadaje wnętrzu designerskiego wyglądu, ciepła i przytulności.

Styl skandynawski

Aranżacje wykorzystujące drewniane elementy znajdują swoje korzenie w stylu skandynawskim, który w ostatnich latach jest hitem aranżacyjnym. Charakteryzuje się surowością oraz wykorzystuje elementy organiczne. Drewno to doskonały materiał, który pasuje to wielu kolorów oraz można go swobodnie łączyć z innymi fakturami.

Wybór blatu do łazienki – na co zwrócić uwagę?

Drewniany blat – oferta salonu łazienek DessiHome

Drewniany blat – właściwości

Jeśli ktoś ma obawy czy drewniany blat sprawdzi się w łazience, zapewniamy, że to dobry wybór. Blaty są wykonane przy użyciu technologii zabezpieczającej je przed zniszczeniem. Są odporne na kontakt z wodą oraz uszkodzenia mechaniczne.
Drewno to szlachetny i ekologiczny materiał. Dodatkowo odpowiednio polakierowany ułatwi czyszczenie powierzchni blatu.

Z jakiego drewna wybrać blat?

Przed zakupem warto zastanowić się jaki rodzaj drewna wybrać. Podpowiadamy, że materiał powinien być solidny i twardy także odporny na wilgotność i zmianą temperaturę. Ważna jest także kolorystyka. Zdaniem naszych specjalistów najlepiej sprawdzi się dąb, jesion, akacja, buk oraz orzech.

Drewniany blat – oferta salonu łazienek DessiHome

Dodatkowe zabezpieczenie

Jeśli chcemy zabezpieczyć blat drewniany w łazience przed panującymi tam trudnymi warunkami warto regularnie poddawać go impregnacji. Idealnym środkiem przeznaczonym do tego jest olej do drewna, który w dużym stopniu ogranicza wsiąkanie wody. Olej wchłania się głęboko w strukturę blatu i zabezpiecza go od środka.

Zapoznaj się z naszą ofertą!