Aranżacja niewielkiej łazienki

Aranżacja niewielkiej łazienki

Zaaranżowanie niewielkiej łazienki, żeby była ona funkcjonalna i miała wszystko czego potrzebujemy do codziennej pielęgnacji może okazać się rzeczą dość trudną. Niewielki metraż wymaga od nas idealnego zaplanowania przestrzeni użytkowej oraz tej, w której będziemy mogli przechowywać wszystkie niezbędne rzeczy. Jakie więc elementy w planowaniu niewielkiej łazienki są bardzo istotne?

Szafka pod umywalkę

Zacznijmy od planu idealnego

Idealne zaplanowanie układu wszystkich sprzętów oraz mebli w niewielkiej łazience bywa wymagające i może przysporzyć pewnych trudności. Czasami nawet jeden centymetr może zdecydować o tym, że nie będziemy mogli mieć wymarzonej wanny, szerszej umywalki czy szafki, dlatego właśnie przed zakupem całego wyposażenia powinniśmy dokładnie sprawdzić wymiary pomieszczenia przeznaczonego na łazienkę. Obecnie wiele salonów oraz sklepów w sprzedaży ma do zaoferowania nie tylko wyposażenie łazienkowe najlepszej jakości, ale także oferują gotowe aranżacje pomieszczeń, warto sprawdzić również taką możliwość doradztwa.

Mech Chrobotek Premium

Wielofunkcyjność łazienki

Ponieważ w przypadku niewielkiego metrażu wnętrz, głównym założeniem podczas aranżacji takiej łazienki jest oczywiście uzyskanie maksymalnej funkcjonalności, tak więc warto pomyśleć o zastosowaniu sprzętów, które mogą połączyć w sobie różne zastosowania – na przykład grzejnik, na którym możemy powiesić ręczniki do wyschnięcia czy wanna z parawanem, która będzie idealna zarówno do relaksującej kąpieli, jak i do wzięcia szybkiego prysznica. Z kolei, jeśli zależy nam na każdym centymetrze łazienki, bardzo dobrym pomysłem będzie wykorzystanie przestrzeni pod umywalką na szafkę, która pomieści większą część kosmetyków lub akcesoriów. Dzięki porządkowi w łazience oraz ukryciu niewielkich przedmiotów w szafkach i szufladach, dodatkowo uzyskamy efekt większej przestrzeni. Kolejnym świetnym rozwiązaniem dla niewielkiej łazienki jest szafka nad umywalkę z lustrem lub zagospodarowanie miejsca nad ubikacją w postaci pojemnej szafki, w której będziemy mogli ukryć część kosmetyków, jak i przyborów.

Płytka ceramiczna 901-0257

Oferta salonu DessiHome

Salon DessiHome oferuje bardzo duży wybór funkcjonalnych oraz bardzo nowoczesnych mebli łazienkowych, które są idealne zarówno do bardzo przestrzennych wnętrz, jak i mniejszych metrażowo łazienek. Dzięki wyposażeniu oferowanym przez nasz salon, każdy stworzy łazienkę marzeń. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Zobacz nasza ofertę!