Aranżacja łazienki w stylu skandynawskim

Aranżacja łazienki w stylu skandynawskim

Styl skandynawski z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Jednak na samym początku warto przybliżyć, czym on się charakteryzuje?

Funkcjonalne wnętrze z wykorzystaniem bieli, beżu, szarości, drewna oraz ożywiających pastelowych kolorów, w szczególności błękitu, to właśnie styl skandynawski. Wielu Polaków ceni sobie go w łazience, szczególnie w takiej, w której nie ma za wiele światła dziennego, a rozjaśnienie pomieszczenia jest niezbędne.

Łazienkę w stylu skandynawskim można podzielić na nowoczesną oraz tradycyjną. Postanowiliśmy przybliżyć ich charakterystykę.

Nowoczesna łazienka w stylu skandynawskim

W takiej łazience dominuje biel, w połączaniu z pastelowymi odcieniami niebieskiego oraz szarości, proste meble oraz elementy stworzone z drewna, lub imitujące jego postać. Brzmi banalnie, jednak umiejętność zestawienia barw oraz faktur i materiałów o rożnej formie, to nie lada wyzwanie. Biel w łazience skandynawskiej jest uniwersalna, dzięki temu można ożywić pomieszczenie dodatkami oraz dekoracjami w różnych barwach. Ręczniki, kubeczki oraz pozostałe drobne wyposażenie, można zmienić co jakiś czas, dzięki czemu łazienka będzie delikatnie odmieniała swoje oblicze, przy niskim nakładzie finansowym.

Tradycyjna łazienka skandynawska

W tradycyjnych łazienkach skandynawskich, również królują jasne barwy, jednak zdecydowanie więcej jest w niej elementów z drewna. Meble będą miały zdobione fronty, a armatura łazienkowa tradycyjny kształt.
Materiały na podłogę oraz ścianę w łazienkach skandynawskich

W stylu skandynawskim niezwykle często wykorzystywane są elementy drewniane, mające na celu pokazać przywiązanie Skandynawów do natury. Zaznaczyć należy, że wybrane materiały drewniane lub imitujące drewno, powinny być odporne na wilgoć. W wielu łazienkach wykorzystywane są egzotyczne gatunki drewna lub płytki drewnopodobne. W tradycyjnej skandynawskiej łazience na podłodze umieszczone są klasyczne płytki – gładkie w jasnych kolorach, które podkreślają minimalistyczny charakter pomieszczenia.

Najczęściej ściany w łazience skandynawskiej pokryte są płytkami w jasnym kolorze lub imitującymi naturalny kamień.


Zobacz aranżacje biura projektowego DessiHome


Meble w łazienkach skandynawskich

W łazienkach skandynawskich można często znaleźć stare meble oraz komody. Jeśli na ścianie pojawiają się półki, to są one bardzo małe. Proste białe szafki pozbawione ozdób i dodatków wykończone elementami drewnianymi, doskonale sprawdzą się w takiej łazience.

Marzysz o łazience w stylu skandynawskim?

Skontaktuj się z salonem łazienek DessiHome – stworzymy dla Ciebie wymarzony projekt łazienki.

zapoznaj się z naszą ofertą!