Aranżacja łazienki w stylu industrialnym

Aranżacja łazienki w stylu industrialnym

Pojęcie „industrialny” ma kilka znaczeń. Współcześnie oznacza między innymi wybór stylu aranżacji mieszkania. Szczególnie ciekawym elementem jest w tym kontekście łazienka w stylu industrialnym.

Różnica między stylem industrialnym a loftem

Wielu osobom styl industrialny we wnętrzach kojarzy się ze stylem poddasza, zwanego Loftem (loft – w tłumaczeniu z angielskiego strychu). Dziś styl, przeznaczony do przestronnych pomieszczeń bez ścianek działowych, to tylko rodzaj industrialnego trendu w designie. Styl industrialny powstał na Manhattanie, kiedy w czasie kryzysu gospodarczego masowe bankructwa przemysłowe doprowadziły do dewastacji budynków fabrycznych. Kryzys gospodarczy wpłynął na wszystkie dziedziny życia. Ceny mieszkań wzrosły i po raz pierwszy ktoś wpadł na pomysł osiedlenia się w opuszczonej fabryce. Stara kanapa, kilka palet zamiast stołu, plakaty na ścianach – tak mogłoby wyglądać pierwsze wnętrze. Wystrój łazienki w stylu industrialnym to betonowe ściany, otwarta komunikacja – rury, belki stropowe, cegła lub metalowa przegroda, aby podzielić przestronne pomieszczenie na strefy funkcjonalne. Płytki gresowe porcelanowe na podłogi i ściany z imitacją betonu, muru, płyt metalowych lub drewnianych czołowych producentów – estetyczny zamiennik surowych ścian betonowych lub ceglanych. Różnorodne kolekcje projektantów, szeroka gama imitacji niepowtarzalnej faktury materiałów wykończeniowych, w tym dekoracyjnych, wpłynęły na styl industrialny. Stał się bardziej zamożny, nowoczesny, a nawet wyrafinowany.

Zobacz aranżacje biura projektowego DessiHome

Łazienka w stylu industrialnym

Elementem stylu jest również znajomo biała płytka na ścianach, która do niedawna była standardową dekoracją kuchni, łazienek i toalet w typowych mieszkaniach miejskich i budynkach użyteczności publicznej. W przypadku stylów industrialnych należy uwzględnić minimalizm i high-tech, które są bardziej eleganckie, ale też bardziej „powietrzne” i przejrzysty design. Występują tu posadzki betonowe, drewniane lub kamienne (w high-tech – z elementami połysku, często w kolorze ciemnym, w minimalizmie – jasne kolory, polerowana deska, imitacja marmuru i naturalnego kamienia). Niebiesko-zielone płytki łazienkowe uznawane są w tym przypadku za najmodniejsze wykończenia. W warunkach przemysłowych betonowe płytki ścienne łazienkowe można łączyć z błyszczącymi białymi blatami i drewnianymi podłogami. Meble łazienkowe mogą pochodzić z dowolnej epoki. Ważny jest eklektyzm – klasyczna toaletka z plastikowym krzesłem, płaskie fasady z antycznym lustrem w bagietce. Bidet podwieszany, podobnie jak toaleta podwieszana, to minimalistyczna instalacja i dobre rozwiązanie do małego pomieszczenia. Bateria do wanny może mieć zarówno klasyczne linie, jak i nowoczesne. Odpowiednie akcesoria łazienkowe to klasyczne łazienkowe sprzęty, proste drewniane półki na metalowych okuciach.

Marzysz o łazience w stylu industrialnym

Skontaktuj się z salonem łazienek DessiHome – stworzymy dla Ciebie wymarzony projekt łazienki.

Zapoznaj się z naszą ofertą!